Windows 10 Installation

Bir önceki makalemizde Microsoft’un yeni istemci işletim sistemi olan Windows 10‘dan bahsetmiştik. Bu makalede ise kurulum kısmını ele alacağız. https://www.youtube.com/watch?v=6rwsi30dxdI İyi çalışmalar.

Windows 10 – Yeni İstemci İşletim Sistemi

Microsoft’un yeni işletim sisteminin adı 30 Eylülde resmen açıklandı. Bizler bir sonraki işletim siteminin adını Windows 9 olarak beklerken Microsoft bizleri test köşe yaparak yeni işletim sistemi adını Windows 10 olarak duyurdu. Kullanıma sunulan Preview (deneme/önizleme) sürümü için indirme bağlantısı : http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview Bir sonra ki post Windows 10 Kurulumu olacaktır. İyi çalışmalar.

Android ve IOS için Microsoft Remote Desktop Client

Geçtiğimiz hafta Microsoft tarafında tempolu bir çalışma söz konusuydu. Çünkü Microsoft hem Microsoft Server 2012 R2 hemde Microsoft Windows 8.1 sürümünü duyurmuştu. Bununla da kalmayıp biz IT’ler için güzel bir haber daha geldi. Microsoft  Remote Desktop Client 18 Ekimde IOS için 20 Ekimde Android için official olarak duyurdu. Android için : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.rdc.android&hl=tr IOS için : https://itunes.apple.com/tr/app/microsoft-remote-desktop/id714464092?mt=8 RDC Support Forum : http://social.technet.microsoft.com/Forums/windowsserver/en-us/home?forum=winRDc&filter=alltypes&sort=lastpostdesc…

Hp Yazdırma Biriktiricisi

Merhaba arkadaşlar, bu konumda sizlere ağ desteği yok denecek kadar zayıf olan hp 1020 yazıcısından bahsedeceğim. Hp’nin 1005, 1018 ve 1020 modelleri hemen hemen aynıdır bahsedeceğim konu bu modeller içinde geçerlidir.