Radyoda Çalan Müziği Bilgisayarıma Nasıl Kaydederim

Yeni bir makale ile tekrardan merhabalar. Radyoda Çalan Müziği Bilgisayarıma Nasıl Kaydederim diyorsanız doğru yerdesiniz. İnternet radyo istasyonlarının artmasıyla beraber yeni yeni müzikleri duyar oluyoruz. Hoşumuza giden müzikleri kaydetmek isteyebiliriz ama bunu nasıl yapacağız.

Müziklere ulaşmak artık kolay olsada bazen Sosyal Medya’da bile bulamayabiliyoruz, eğer müzik yeniyse ve kimin söylediğini bilmiyorsak bu ipucu bizim ihtiyacımızı fazlasıyla karşılayacaktır.

Eğer bir android kullanıcısıysanız sizin için güzel bir uygulamada mevcut : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.melodis.midomiMusicIdentifier.freemium&hl=tr

Her neyse lafı fazla dolandırmadan videomuzu izleyelim.

BİR ANI

Bu yöntemin keşfini Ankara’da yapmıştım. Değerli arkadaşım Ömer Burak ile girdiğimiz diyalog neticesinde İnternet’ten çalan bir müziğin kaydını yapamazsın demesi üzerine araştırmalara başlamış ve çözümü bulmuştum.

Evet sesin kaydını almıştım hatta iddaaya girmiş ve kazanmıştım, dinlediğimiz müziğin nasıl etkisinde kaldıysam sabah kalktığımda bile dağ benem çiçek benem diye mırıldandığımı hatırlıyorum :D

İşte o müzik Grup Tillo – Benem Benem

2 thoughts on “Radyoda Çalan Müziği Bilgisayarıma Nasıl Kaydederim”

  1. Rica ederim @Ömer Burak istediğin zaman gelip benem benem’i dinleyebilir yada nasıl yapıldığına tekrar tekrar bakabilirsin. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *