Windows 10 – Yeni İstemci İşletim Sistemi

Microsoft’un yeni işletim sisteminin adı 30 Eylülde resmen açıklandı. Bizler bir sonraki işletim siteminin adını Windows 9 olarak beklerken Microsoft bizleri test köşe yaparak yeni işletim sistemi adını Windows 10 olarak duyurdu. Kullanıma sunulan Preview (deneme/önizleme) sürümü için indirme bağlantısı : http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview Bir sonra ki post Windows 10 Kurulumu olacaktır. İyi çalışmalar.

Android ve IOS için Microsoft Remote Desktop Client

Geçtiğimiz hafta Microsoft tarafında tempolu bir çalışma söz konusuydu. Çünkü Microsoft hem Microsoft Server 2012 R2 hemde Microsoft Windows 8.1 sürümünü duyurmuştu. Bununla da kalmayıp biz IT’ler için güzel bir haber daha geldi. Microsoft  Remote Desktop Client 18 Ekimde IOS için 20 Ekimde Android için official olarak duyurdu. Android için : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.rdc.android&hl=tr IOS için : https://itunes.apple.com/tr/app/microsoft-remote-desktop/id714464092?mt=8 RDC Support Forum : http://social.technet.microsoft.com/Forums/windowsserver/en-us/home?forum=winRDc&filter=alltypes&sort=lastpostdesc Hayırlı Çalışmalar.

Flash bellek ile Windows Xp + Windows 7 + Hiren Boot kurulumu

Merhaba arkadaşlar. Bu dersimizde sizlere flash bellek ile nasıl işletim sistemi kurulacağından bahsedeceğim. Aşağıdaki çektiğim video ile flash bellek üzerinden sanal windows + windows 7 + windows xp kurulumu yapabilirsiniz.